KYOCERA AVX UHE1V272MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 2700muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX UHE1V272MHD6.
Future Electronics
Datasheet6 pagine3 anni fa
Datasheet5 pagine6 anni fa
Datasheet5 pagine9 anni fa
Datasheet5 pagine16 anni fa
Newark
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+239%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
3DScarica
Stock
5,480
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.7 mF
2.7 mF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
3.336 A
4.17 A
Height - Seated (Max)
31.496 mm
31.496 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConEKY-350ELL272MMN3S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 35V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 4170mA 10000h 105°C Bulk
NichiconUPW1V272MHD6
Cap Aluminum Lytic 2700uF 35V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 3635mA 8000h 105C Automotive Bulk
PanasonicEEUFR1E272L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 25V 2700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKYB250ELL272MK30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2700uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKYB350ELL272ML25S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 35V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 3140mA 10000h 105C Bulk
KYOCERA AVXUPW1V272MHD
Cap Aluminum 2700uF 35V 20% (16 X 35.5mm) Radial 7.5mm 3150mA 8000 hr 105C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX UHE1V272MHD6 fornite dai suoi distributori.
HE Series 2700 uF 35V 105°C Ø18x31.5mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2700uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 2700uF 35V 20% (18 X 30.5mm) Radial 7.5mm 4.17A 10000h 105C Bulk
Capacitor Alum Elec 2700Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:2700Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:-; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Esr:0.04Ohmrohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1V272MHD6