KYOCERA AVX UHE1J821MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX UHE1J821MHD6.
Future Electronics
Datasheet6 pagine3 anni fa
Datasheet5 pagine16 anni fa
Datasheet5 pagine18 anni fa
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Newark
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.19%
Stock
12,282
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.17 A
2.8 A
2.8 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 80V, 20%, RADIAL
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 820muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKYA500ELL821MK25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1950mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConELXY500ELL821ML25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1880mA 8000h 105°C Bulk
820uF 50V ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
820uF 50V ±20% Plugin,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX UHE1J821MHD6 fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 820uF 63V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1560mA 10000h 105C Bulk
820uF 卤20% Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 820uF 63V 105°C Ø16x31.5 mm LS=7.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
In-Line Aluminum Electrolytic Capacitor
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL / 820 µF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Diameter:16Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1J821MHD6