NIC Components NRWP1R0M250V6.3X11F
Cap Aluminum Lytic 1uF 250V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 331.74 Ohm 16mA 1000h 105C Bulk
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetNRWP1R0M250V6.3X11F010K
4d
QuestNRWP1R0M250V6.3X11F0
13h
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet7 pagine5 anni fa
Stock
0
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
331.74 Ω
199.04 Ω
199.04 Ω
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
16 mA
17 mA
17 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2013-05-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
KYOCERA AVXUVZ1H010MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVZ1H010MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NIC ComponentsNRWA1R0M50V5X11TBF
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 168 Ohm 12mA 1000h 105C Ammo
NichiconUST1H010MDD
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 10mA 1000h 105C Automotive Bulk
NIC ComponentsNRWA1R0M100V5X11TBF
Cap Aluminum Lytic 1uF 100V 20%( 5 X 11mm) Radial 5mm 133 Ohm 13mA 1000h 105C Ammo
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NRWP1R0M250V6.3X11F fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 1UF 250VDC 20% 6.3 X 11 RDL