NIC Components NRWA1R0M50V5X11TBF
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 168 Ohm 12mA 1000h 105C Ammo
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Future ElectronicsNRWA1R0M50V5X11TBF02KAmmo
AvnetNRWA1R0M50V5X11TBF020K
4d
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per NIC Components NRWA1R0M50V5X11TBF.
IHS
Datasheet3 pagine5 anni fa
Datasheet3 pagine12 anni fa
Future Electronics
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
168 Ω
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
12 mA
13 mA
13 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2009-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
NichiconURZ1H010MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG101ELL1R0ME11D
Cap Aluminum Lytic 1uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 15mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUST1H010MDD
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 10mA 1000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKMG500EC31R0ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NRWA1R0M50V5X11TBF fornite dai suoi distributori.
NRWA Series 50 V 1 uF 5 x 11 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; Radial