NIC Components NACZ221M25V8X10.5TR13F
NACZ Series 25 V 220 uF 105 °C Ø 8 x 10.5 mm V-Chip Aluminum Electrolytic Cap
Datasheet7 pagine5 anni fa
NIC Components
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
4,085
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
170 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
270 mA
360 mA
360 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NACZ Series 220 uF 50 V 105°C SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220 uF, 35 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Capacitor Aluminum 220uF 50VDC 20% 10 X 10.5mm SMD 0.91 Ohm 320mA 2000 hr T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TLV 35V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACZ221M25V8X10.5TR13F fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 220muF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 10.5mm) SMD 450mA 2000h 105C T/R