NIC Components NACZ102M6.3V8X10.5TR13F
NACZ Series 1000 uF 6.3 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Datasheet7 pagine5 anni fa
Future Electronics
Jameco
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+18.88%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
170 mΩ
160 mΩ
160 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
270 mA
360 mA
360 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
LTB Date2023-07-31
Parti correlate
NIC ComponentsNAZT102M6.3V8X10.5NBF
NAZT Series 6.3 V 1000 uF 8 x 10.5 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
NACE Series 1000 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEE-0JA102UP
Panasonic EEE0JA102UP - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEEFK0J102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 6.3V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-1AA102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1000UF 6.3 V DC, UR SERIES 2000H 10(DIA.)X10MM
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACZ102M6.3V8X10.5TR13F fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (8 X 10.5mm) SMD 450mA 2000h 105C T/R
Cap, 1000Uf, 6.3V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):6.3V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Nacz Series; Product Diameter:8Mm Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACZ102M6.3V8X10.5TR13F