NIC Components NACEW471M16V8X10.5TR13F
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 10.5mm) SMD 0.71 Ohm 230mA 2000h 105C T/R
Stock
1,500
Authorized Distributors
1
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Aluminum
3333
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
710 mΩ
160 mΩ
160 mΩ
Ripple Current
230 mA
360 mA
360 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Capacitor Aluminum 470uF 25VDC 20% 10 X 10.5mm SMD 0.57 Ohm 430mA 2000 hr T/R
NIC ComponentsNACE471M10V10X8TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 10 V, ± 20%, 2000 hours @ 85°C, Radial Can - SMD
NIC ComponentsNACE471M4V6.3X8TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 4 V, ± 20%, 2000 hours @ 85°C, Radial Can - SMD
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 470muF 35V
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACEW471M16V8X10.5TR13F fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
ALUM ELE CAP 470uF/16V 20% 8X10.5