Littelfuse SMDJ16CA
Tvs Diodes & Esd Suppressors; SMDJ16CA; Littelfuse; 16 V; 26 V; 17.8 V; 18.75 V
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse SMDJ16CA.
IHS
Datasheet6 pagine5 anni fa
Upverter
element14 APAC
Future Electronics
Littelfuse SCT
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-12.19%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Introduction Date2002-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 15V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMLJ18CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 18V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
LittelfuseSMDJ18CA
SMDJ Series 18 V 3000 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
LittelfuseSMDJ20CA
Tvs 3Kw 20V 5%bi Do-214Ab Tr13 Rohs/ T&r Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SMDJ20CA
LittelfuseSMDJ17CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 17V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 20V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse SMDJ16CA fornite dai suoi distributori.
115.4A 3kW 26V 17.8V Bidirectional 16V DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
DIODE, TVS, 16V, 3000W, 5%, BID, SMC; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:16V; Breakdown Voltage Range:17.8V to 19.7V; Clamping Voltage Vc Max:26V; Diode Configuration:Bidirectional; Peak Pulse Current Ippm:115.4A; Diode Case Style:DO-214AB; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:3kW; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Power Dissipation Pd:3kW