Littelfuse AQHV15-01ETG
ESD Suppressor Diode TVS Uni-Dir 15V 28Vc Automotive AEC-Q101 2-Pin SOD-882 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse AQHV15-01ETG.
IHS
Datasheet6 pagine7 anni fa
Farnell
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.66%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
16.7 V
Clamping Voltage
28 V
Peak Pulse Power
200 W
200 W
Peak Pulse Current
5 A
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2018-02-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse AQHV15-01ETG fornite dai suoi distributori.
AQHVxx-01ETG Series - 200W Discrete Unidirectional TVS Diode, SOD882, RoHS
Littelfuse SCT
Trans Voltage Suppressor Diode, 200W, 15V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, MO-236
1Ch 200W 15V Undirectional Tvs Diode/ T&r |Littelfuse AQHV15-01ETG
15V 200W 5A 28V 16.7V SOD-882 1mm
ESD DIODE, AEC-Q101, 15V, SOD-882; Clamping Voltage Vc Max: 28V; Diode Case Style: SOD-882; No. of Pins: 2Pins; Operating Voltage: 15V; Power Dissipation Pd: 200W; Product Range: AQHV Series; Automotive Qualification Standard: