Littelfuse 72R020XU
72R Series 72 V 0.2 A Ø 7.4 x 3.1 mm Radial POLYFUSE® Resettable PTC
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse 72R020XU.
IHS
Datasheet7 pagine11 anni fa
Fuses Unlimited
Farnell
Littelfuse SCT
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
40,240
Authorized Distributors
0
Resistance
4.4 Ω
1.83 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Tolerance
Power Rating
Composition
Temperature Coefficient
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2008-10-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-12-31
LTD Date2021-01-31
Parti correlate
Littelfuse60R020XPR
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 60VDC 40A 0.41W 2.2s 1.83Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Ammo Automotive
Littelfuse72R020XPR
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 72VDC 40A 0.41W 2.2s 1.83Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Ammo
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 60VDC 40A 0.41W 2.2s 1.83Ohm Radial 7.4 X 3mm Bag Automotive
Bel Fuse0ZRC0020FF1E
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 90VDC 40A 0.41W 0.005s 1.83Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Bulk Automotive
LittelfuseRF2673-000
PTC RESET FUSE 72V 200MA RADIAL
BournsMF-R020
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 60V 40A 0.4W 2.2s 1.5Ohm Radial 7.4 X 3.1mm
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse 72R020XU fornite dai suoi distributori.
72R Series - 72V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 0.2A
Littelfuse SCT
PTC Resettable Fuse, Through Hole Mount
FUSE, PTC RESET, 72V, 200mA, RADIAL
PTC 72V POLYFUSE RADIAL LEADS .200APPTC
FUSE, PTC RESET, 72V, 200mA, RADIAL; Holding Current:200mA; Tripping Current:400mA; Initial Resistance Max:4.4ohm; Operating Voltage:72V; PTC Fuse Case Style:Radial Leaded; External Depth:3.1mm; Fuse Terminals:Radial Leaded
Fuse, Ptc Reset, 72V, 200Ma, Radial; Product Range:Polyfuse 72R Series; Voltage Rating:72Vdc; Holding Current:200Ma; Tripping Current:400Ma; Time To Trip:2.2S; Fuse Shape:Round; Current Rating Max:40A; Lead Spacing:5.1Mm; Length:- Rohs Compliant: Yes |Littelfuse 72R020XU