Littelfuse 600R160F
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 60VDC/600VAC 3A 1W 10s 4Ohm Radial 16 X 6 X 12.6mm Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse 600R160F.
IHS
Datasheet6 pagine11 anni fa
Farnell
Future Electronics
Fuses Unlimited
DigiKey
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2020-12-31
LTD Date2021-01-31
Parti correlate
TE ConnectivityTRF600-160
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 250VDC 2.2W 18s 4Ohm Radial 16 X 6 X 10mm Bulk
Littelfuse600R160UR
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 60VDC/600VAC 3A 1W 10s 4Ohm Radial 16 X 6 X 12.6mm Ammo
TE ConnectivityTRF600-160-2
TRF600 Series 250 V 0.16 A Ihold Through Hole Radial PolySwitch Resettable Fuse
LittelfuseRF0074-000
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 250VDC 3A 1.7W 18s 4Ohm Radial 16 X 6 X 10mm T/R
LittelfuseRF0071-000
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 250VDC 3A 1.7W 18s 4Ohm Radial 16 X 6 X 10mm Bag
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 250VDC 3A 1W 7s 4Ohm Radial 16 X 6 X 12.6mm Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse 600R160F fornite dai suoi distributori.
600R Series - 600V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC for Telecom Protection
Littelfuse SCT
PTC Resettable Fuse, 4ohm, Through Hole Mount
Ptc 60V/600V Polyfuse Telecom .160A/Bulk |Littelfuse 600R160F
Resettable Fuses - PPTC 60V/600V .160A TELECOM
PTC RESET FUSE 60V 160MA RADIAL
PTC 60V/600V POLYFUSE TELECOM .160APPTC
PTC - RADIAL TEL 60V/600V .16A
POLYFUSE, PTC 60/600V TELECOM, 160MA
POLYFUSE, PTC 60/600V TELECOM, 160MA; Holding Current:160mA; Tripping Current:0.32A; Carrying Current Max:3A; Initial Resistance Max:18ohm; Operating Voltage:60V; Series:600R; PTC Fuse Case:Radial Leaded; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:6mm; External Length / Height:12.6mm; Holding Current Max Ih:0.16A; Initial Resistance Min:4ohm; Lead Spacing:5.1mm; Thermistor Type:PTC