Littelfuse 600R160UR
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 60VDC/600VAC 3A 1W 10s 4Ohm Radial 16 X 6 X 12.6mm Ammo
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse 600R160UR.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
element14 APAC
Future Electronics
Sager Electronics
X-ON
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-9.47%
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TE ConnectivityTRF600-160-2
TRF600 Series 250 V 0.16 A Ihold Through Hole Radial PolySwitch Resettable Fuse
TE ConnectivityTRF600-160
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 250VDC 2.2W 18s 4Ohm Radial 16 X 6 X 10mm Bulk
LittelfuseRF0141-000
PTC RESETTABLE FUSE 0.16A/0.32A RADIAL
LittelfuseRF0072-000
PTC RESET FUSE 250V 160MA RADIAL
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 250VDC 3A 1W 7s 4Ohm Radial 16 X 6 X 12.6mm Bulk
TE ConnectivityTCF250-120
PTC Resettable Fuse 0.12A(hold) 0.24A(trip) 60VDC 3A 1W 1.5s 5Ohm SMD Solder Pad 5.6 X 5.6 X 2.3mm Bag
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse 600R160UR fornite dai suoi distributori.
PTC Resettable Fuse, 4ohm, Through Hole Mount
Resettable Fuses - PPTC PTC 60V/600V.160A POLY TELECOM
600R Series - 600V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC for Telecom Protection
Littelfuse SCT
PPTC RESETTABLE FUSE, RECT, 3A, 60V; Product Range:PolySwitch 600R Series; Voltage Rating:60V; Holding Current:160mA; Trip Current:320mA; Time to Trip:10s; Fuse Shape:Rectangular; Current Rating Max:3A; Lead Spacing:0.2"; Diameter:- RoHS Compliant: Yes