Littelfuse 1.5KE100A-B
1.5KE Series - 1500W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-201, RoHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse 1.5KE100A-B.
IHS
Datasheet6 pagine5 anni fa
Burklin Elektronik
Fuses Unlimited
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1,745
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
100 V
100 V
Clamping Voltage
137 V
137 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
11.1 A
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1997-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
ESD protection diodes / TVS diodes; BOURNS; 1.5SMC100A; 137 V; 11.1 A; 85.5 V; 95 V - 105 V
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMC / 137V Clamp 10.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
onsemi1V5KE100A
Diode TVS Single Uni-Dir 85.5V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
ESD Suppressors / TVS Diodes 1500W 100V Unidirect
onsemiSMCJ85A
Diode TVS Single Uni-Dir 85V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T/R
LittelfuseSMCJ8.5A
DO-214AB SMC SMCJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 9.44V 104.2A 1.5kW -55C~150C TJ
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse 1.5KE100A-B fornite dai suoi distributori.
Littelfuse SCT
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 85.5V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201
Tvs Diode Axial Lead - Bulk/ Bulk |Littelfuse 1.5KE100A-B
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO201
1.5KW 100VBR 5% UNI 1.5KE