KYOCERA AVX TPSD685K050R0500
Cap Tant Solid 6.8uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.5 Ohm 125°C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX TPSD685K050R0500.
Newark
element14 APAC
AVX
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+47.62%
SimboloImpronta
Scarica
Stock
23,568
Capacitance
6.8 µF
6.8 µF
6.8 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
500 mΩ
1 Ω
1 Ω
Leakage Current
3.4 µA
3.4 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cap Tant Solid 6.8uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT494D685K035AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6.8uF, Surface Mount, 2917
Cap Tant Solid 6.8uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.9 Ohm 125°C T/R
Cap Tant Solid 6.8uF 35V D CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.4 Ohm 125C Automotive T/R
KYOCERA AVXTAJY685K050RNJ
Cap Tant Solid 6.8uF 50V Y CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.9 Ohm 125°C T/R
Cap Tant Solid 6.8uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.3 Ohm 125C T/R
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX TPSD685K050R0500 fornite dai suoi distributori.
TPS Series 6.8 uF ±10 % 50 V Surface Mount Low ESR Tantalum Chip Capacitor
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6.8uF, Surface Mount, 2917
CAPACITOR, CASE D, 6.8UF, 50V; Application:Solid; Capacitance:6.8µF; Tolerance, Capacitance:± 10%; Series:TPS; Voltage, Rating:50V; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Case Style:D; Termination Type:SMD; External Depth:2.9mm; External Length / Height:7.3mm; Leakage Current:3.4µA; Resistance, ESR:500ohm; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-55°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Tolerance, +:10%; Tolerance, -:10%; Voltage Rating, DC:50V; Width, External:4.3mm