KYOCERA AVX 1206AA101KAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 1206AA101KAT2A.
IHS
Datasheet5 pagine3 anni fa
Future Electronics
X-ON
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-42.98%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2016-01-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupC1206C101KDGACTU
Cap Ceramic 100pF 1000V C0G 10% Pad SMD 1206 125C Extreme Low ESR Automotive Medical T/R
Yageo GroupC1206C101KCGACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, 1206
Yageo GroupC1206C101JDGACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 1206
Samsung Electro-MechanicsCL31C101JIFNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 100pF, Surface Mount, 1206 inch
1kV 100pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 1206AA101KAT2A fornite dai suoi distributori.
100pF ¡À10% C0G(NP0) 1KV 1206 3.2mm*1.6mm*1.448mm
SMD/SMT 1KV 100pF C0G 1206 10% Tol HV
CAPACITOR, 1206, C0G, 1000V, 100PF; Capacitor Application:General Purpose; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:100pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:1kV; Capacitor Case Style:1206; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); No. of Pins:2; Temperature Coefficient:0 ± 30ppm/°C