KYOCERA AVX 12065C683K4T2A
1206 68 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 12065C683K4T2A.
IHS
Datasheet5 pagine3 anni fa
Upverter
Future Electronics
TME
X-ON
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.51%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Parti correlate
50V 68nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12061C683KAT4A
Cap Ceramic 0.068uF 100V X7R 10% SMD 1206 125°C Paper T/R
KYOCERA AVX12061C683KAT2A
1206 68 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC1206C683K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.068uF X7R 1206 10%
Samsung Electro-MechanicsCL31B683KBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 68nF, Surface Mount, 1206 inch
Yageo GroupC1206C683K2RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V .068uF X7R 1206 10%
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 12065C683K4T2A fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 0.068uF 50V X7R 10% SMD 1206 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.068uF, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.068muF ±10% X7R
Ceramic Multilayer Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:0.068µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Series:Automotive; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:1206 ;RoHS Compliant: Yes