KYOCERA AVX 06035F102K4T2A
0603 1 nF 50 V ±10 % Tolerance X8R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 06035F102K4T2A.
IHS
Datasheet3 pagine4 anni fa
Upverter
TME
element14 APAC
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-74.64%
Stock
38,394
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
900 µm
900 µm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-08-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
50V 1nF X8R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C Series 0603 1 nF 50 V ±10 % Tolerance X8R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0603C102K5HACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF X8R 0603 10%
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1000pF 100V X8R 10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 06035F102K4T2A fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 0.001uF 50V X8R 10% Pad SMD 0603 150C Automotive T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 1000pF ±10% X8R