KYOCERA AVX 06035A560FAT2A
0603 56 pF 50 V ±1% Tolerance C0G/NP0 Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 06035A560FAT2A.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Upverter
Farnell
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+44.50%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
97,887
Authorized Distributors
6
Capacitance
56 pF
56 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
1 %
1 %
Height
900 µm
900 µm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1999-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
50V 56pF C0G ±1% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 56pF NP0 ±1% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06035U560FAT2A
0603 56 pF 50 V ±1 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 56pF 100V C0G 1% Pad SMD 0603 125C T/R
0603 51 pF 50 V ±1% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
KYOCERA AVX06031A560FAT2A
Capacitor,ceramic,56Pf,100Vdc,1-% Tol,1+% Tol,c0G-Tc Code,-30,30Ppm-Tc Rohs Compliant: Yes
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 06035A560FAT2A fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 56pF 50V C0G 1% SMD 0603 125°C Paper T/R
Cap Ceramic 56pF 50V C0G 1% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 5.6e-05uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 56pF ±1% C0G NP0
CAP, MLCC, C0G, 56PF, 50V, 0603
Cap, Mlcc, C0G, 56Pf, 50V, 0603; Capacitance:56Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 1%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:-; Product Length:1.6Mm; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 06035A560FAT2A.