Yageo Group T494A156K010AT
Cap Tant Solid 15uF 10V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 4 Ohm 125C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group T494A156K010AT.
IHS
Datasheet22 pagine2 anni fa
Newark
Farnell
Stock
1,502
Authorized Distributors
4
Capacitance
15 µF
15 µF
15 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.2 Ω
1 Ω
1 Ω
Leakage Current
1.5 µA
1.5 µA
Dissipation Factor
8 %
6 %
6 %
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2001-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupT491C156K010AT
Solid Tantalum Capacitor 15µF 10V 10% SMD Tape and Reel
Capacitor Tant Solid 15uF 10VDC 10% 6 X 3.2 X 2.5mm SMD 6032-28 T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 15uF, Surface Mount, 2312
KYOCERA AVXTAJC156K010RNJ
Cap Tant Solid 15uF 10V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJA156K010SNJ
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 15uF, Surface Mount, 1206
Panasonic12TPC15M
15UF SMD SOLID POLYMER TANTALUM CAPACITOR, 12.5 V DC +/-20%, POSCAP SERIES
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group T494A156K010AT fornite dai suoi distributori.
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10V 15uF 1206 10% ESR=4ohms
CAP, 15UF, 10V, TANT, CASE A; Capacitance: 15µF; Voltage Rating: 10V; Tantalum Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Product Range: T494 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperatu
Tantalum Capacitor, 15Uf, 10V, Full Reel; Capacitance:15Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:4Ohm; Manufacturer Size Code:A; Failure Rate:-; Ripple Current:153Ma Rohs Compliant: Yes |Kemet T494A156K010AT