Yageo Group T491D476M025AT
Capacitor Tantalum Solid 47uF 25 Volt D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Surface Mount 7343-31 0.7 Ohm 125C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group T491D476M025AT.
IHS
Datasheet23 pagine2 anni fa
Upverter
Farnell
element14
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-11.08%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Stock
92,796
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
700 mΩ
200 mΩ
200 mΩ
Leakage Current
11.8 µA
11.8 µA
Dissipation Factor
6 %
10 %
10 %
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Cap Tant Solid 47uF 20V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.7 Ohm 125C T/R