Yageo Group T322A224K050AT
Cap Tant Solid 0.22uF 50V 10% (2.41 X 6.6mm) Axial 125C Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group T322A224K050AT.
IHS
Datasheet14 pagine2 anni fa
element14 APAC
Farnell
Newark
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-92.25%
Stock
173
Authorized Distributors
5
Capacitance
220 nF
220 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
17 Ω
Leakage Current
1 µA
500 nA
Dissipation Factor
3 %
3 %
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupT350A224K035AT
Cap Tant Solid 0.22uF 35V 10%( 4.5 X 7.1mm) Radial 2.54mm 125C Bulk
Yageo GroupT356A224K035AT
Cap Tant Solid 0.22uF 35V 10%( 4.5 X 8.6mm) Radial 5.08mm 125C Bulk
Yageo GroupT350A224K050AT
Cap Tant Solid 0.22uF 50V 10%( 4.5 X 7.1mm) Radial 2.54mm 125C Bulk
Cap Tant Solid 0.22uF 50V 10% (2.41 X 6.6mm) Axial 125C Automotive Ammo
Cap Tant Solid 0.22uF 50V 10% (2.41 X 6.6mm) Axial 125°C Ammo Pack
KYOCERA AVXTAP224K035SCS
Cap Tant Solid 0.22uF 35V 10% (4.5 X 7mm) Radial 2.5mm 17 Ohm 125°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group T322A224K050AT fornite dai suoi distributori.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Tantalum Capacitor, 0.22Uf, 50V, 17 Ohm, 0.1, Axial; Rango De Producto:Serie T322; Capacidad:0.22Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Tensión Nominal:50V; Terminales Del Condensador:Conexión Axial; Espaciado De Cable:- |Kemet T322A224K050AT
CAPACITOR TANT, 0.22UF, 50V, 17 OHM, 0.1, AXIAL; Product Range:KEMET - T322 Series; Capacitance:0.22µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50V; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Lead Spacing:-; Operating Temperature Max:85°C