Yageo Group R75MD2100AA40J
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group R75MD2100AA40J.
IHS
Datasheet38 pagine2 anni fa
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.71%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
67,681
Authorized Distributors
4
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
9.0932 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupR76MD2100SE40J
Yageo GroupR79MC2100Z340J
Yageo GroupR79PC2100Z340J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C103J4
Cap Film 0.01uF 1600V PP 5% (20.3 X 6.4 X 17.3mm) Radial 10mm 105C Ammo
PanasonicECW-HA3C103JQ
Cap Film 0.01uF 1600V PP 5% (20.3 X 6.4 X 17.3mm) Radial 17.5mm 105C Ammo
PanasonicECW-HA3C103JB
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group R75MD2100AA40J fornite dai suoi distributori.
Cap Film 0.01uF 400V PP 5% (10 X 4 X 9mm) Radial Plastic Rectangular Can 7.5mm 0.0796 Ohm 105C Automotive Bulk
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD
Radial R75 220V 10000pF ±5% 0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
10nF ¡À5% 7.5mm 400V 220V 79.6m¦¸ 10mm*4mm*9.1mm
R75MD2100AA40J, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,01 U 400V |Kemet R75MD2100AA40J
CAP, 0.01UF, 400V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.01µF; Voltage Rating:400V; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R75 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)