Yageo Group C927U332MZVDBA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% TC, 0.0033uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group C927U332MZVDBA7317.
Master Electronics
Newark
Trend di 3 mesi:
-22.06%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Stock
3,150
Authorized Distributors
2
Capacitance
3.3 nF
3.3 nF
3.3 nF
Dielectric
Y5V
Y5V
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
9 mm
9 mm
9 mm
Parti correlate
Cap Ceramic 0.0033uF 50V Y5V -20% to 80% SMD 0603 85°C Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group C927U332MZVDBA7317 fornite dai suoi distributori.
3.3NF 300 V AC CERAMIC SINGLE LAYER CAPACITOR, Y5V DIELECTRIC C900 SERIES
Ceramic Disc & Plate Capacitor, 900 Series, 3300 pF, 20%, Y5V, 400 VAC, Radial Leaded RoHS Compliant: Yes
CAP, 3300PF, 400VAC, 20%, Y5V; Capacitance:3300pF; Product Range:900 Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X1 / Y2; Voltage Rating X:440V; Voltage Rating Y:300V; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:Y5V; Lead Spacing:7.5mm; Voltage Rating:400VAC