Yageo Group C1206C103KCRAC
Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Low ESR Medical Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group C1206C103KCRAC.
IHS
Datasheet24 pagine2 anni fa
TME
Stock
1,725
Authorized Distributors
2
Capacitance
10 nF
10 nF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.2 mm
1.2 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
630V 10nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX1206CC103KAT1A
1206 FLEXITERM 10NF CERAMIC MULTILAYER CAP,630VDC,+125C, X7R DIELEC,+/-10% SMD
TAIYO YUDENSMK316B7103KF-T
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group C1206C103KCRAC fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Non-polarized, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 1206
1206 ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 10nF 500V
CAPACITOR, 1206, 10NF, 500V, X7R; Application:Standard; Capacitance:10nF; Tolerance, Capacitance:± 10%; Series:Ceramic Chip - High Voltage; Voltage, Rating:500V dc; Capacitor Dielectric Type:Ceramic Multi-Layer; Case Style:1206; Termination Type:SMD; Dielectric Characteristic:X7R; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-55°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Tolerance, +:10%; Tolerance, -:10%; Voltage Rating, DC:500V