Yageo Group C0402C270J5GACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 27pF C0G 0402 5% AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group C0402C270J5GACAUTO.
IHS
Datasheet18 pagine2 anni fa
Upverter
Farnell
element14 APAC
Trend di 3 mesi:
-27.37%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
27 pF
27 pF
27 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
500 µm
500 µm
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Samsung Electro-MechanicsCL05C270JB5NNNC
50V 27pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 27pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 27 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENUMK105CG270JV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (Temperature compensating type), 50V, 27 pF, 0402, C0G/CG, RoHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group C0402C270J5GACAUTO fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 27pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2.7e-05uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 27pF 50V C0G 5% SMD 0402 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Cap, Mlcc, Aec-Q200, C0G, 27Pf, 50V, 0402; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance:27Pf; Voltage Rating:50V; Capacitance Tolerance: 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:C Series; Packaging:Each; Rohs Compliant: Yes |Kemet C0402C270J5GACAUTO