Yageo Group A765EK567M0ELAE020
Cap Aluminum 560uF 2.5V 20% (6.3 X 8mm) SMD Cylindrical 0.02 Ohm 3200mA 2000hr 105°C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group A765EK567M0ELAE020.
IHS
Datasheet19 pagine2 anni fa
Farnell
Newark
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+38.00%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
7,334
Authorized Distributors
6
Capacitance
560 µF
560 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
20 mΩ
13 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
160 mA
3.6 A
Height - Seated (Max)
8.001 mm
Parti correlate
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 2626
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.007 Ohm 5600mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPSC2R5ELL561MH08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 15000h 105C Bulk
NichiconPLF0E561MCO1
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (8 X 9mm) Radial 3.5mm 0.006 Ohm 4800mA 2000h 105C Automotive Bulk
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20%( 6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.016 Ohm 3.1A 5000h 105C Bag
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group A765EK567M0ELAE020 fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Aluminum Organic Polymer Capacitors 2.5V 560Uf 20% Esr=20Mohms 2000Hrs
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR,
560¦ÌF 2.5V ¡À20% 20m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 160mA@ 120Hz,3.2A@ 100 kHz SMD 6.6mm*6.6mm*8.3mm
CAPACITORS, ALUMINUM ORGANIC POLYMER, 2.5VOLTS 560UF 20%
CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD
CAP ALUM HYBRID 150UF 20% 25V SM