Infineon IPP111N15N3GXKSA1
214W 20V 2V 41NC@ 10V 1N 150V 11.1M¦¸@ 10V 83A 3.23NF@ 75V TO-220 10MM*4.4MM*15.65MM
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon IPP111N15N3GXKSA1.
IHS
Datasheet11 pagine9 anni fa
Upverter
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+6.33%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
MOSFET N-CH 150V 83A TO220-3 / N-Channel 150 V 83A (Tc) 294W (Tc) Through Hole TO-220-3
Power MOSFET, N Channel, 120 V, 100 A, 0.0065 ohm, TO-220, Through Hole
Trans MOSFET N-CH 150V 100A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube / MOSFET N-CH 150V 100A TO220-3
Power MOSFET, N Channel, 150 V, 50 A, 0.016 ohm, TO-220, Through Hole
STMicroelectronicsSTP80NF12
STP80NF12 N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 80 A, 120 V, 3-PIN TO-220
STMicroelectronicsSTP40NF12
N-CHANNEL 120V - 0.028 Ohm 40A TO-220 LOW GATE CHARGE STripFET™II POWER MOSFET
Descrizioni
Descrizioni di Infineon IPP111N15N3GXKSA1 fornite dai suoi distributori.
Trans MOSFET N-CH 150V 83A 3-Pin TO-220 Tube
Power Field-Effect Transistor, 83A I(D), 150V, 0.0111ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
The 150 V OptiMOS™ achieves a reduction in RDS(on) of 40% and of 45% in figure of merit (FOM) compared to the next best competitor.This drastic improvement opens new possibilities like moving from leaded packages to SMD packages or effectively replacing two old parts with one OptiMOS™ part.
MOSFET, N-CH, 150V, 83A, TO-220-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 83A; Drain Source Voltage Vds: 150V; On Resistance Rds(on): 0.0094ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3V; P