Infineon BSC077N12NS3GATMA1
MOSFET Transistor, N Channel, 98 A, 120 V, 0.0066 ohm, 10 V, 3 V
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon BSC077N12NS3GATMA1.
Factory Futures
Datasheet10 pagine15 anni fa
IHS
Newark
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.21%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginAustria, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
N-Channel Shielded Gate PowerTrench® MOSFET 120V, 102A, 7.2mΩ
Single N-Channel 100V 6 mOhm 120 nC HEXFET® Power Mosfet - D2PAK
InfineonIRFS4310ZPBF
InfineonAUIRFS4310Z
MOSFET, N-CH, 100V, 127A, D2PAK; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain
STMicroelectronicsSTL110N10F7
N-channel 100 V, 0.005 Ohm typ., 107 A STripFET F7 Power MOSFET in a PowerFLAT 5x6 package
STMicroelectronicsSTH110N10F7-2
N-channel 100 V, 4.9 mOhm typ., 110 A STripFET F7 Power MOSFET in H2PAK-2 package
Descrizioni
Descrizioni di Infineon BSC077N12NS3GATMA1 fornite dai suoi distributori.
139W 20V 2V@ 250uA 66nC@ 10V 1N 120V 7.7m¦¸@ 10V 95A 4.3nF@ 60V TDSON-8 , 5.9mm*5.15mm*1.27mm
Trans MOSFET N-CH 120V 13.4A 8-Pin TDSON EP
MOSFET N-Ch 120V 98A TDSON-8 OptiMOS 3
Power Field-Effect Transistor, 98A I(D), 120V, 0.0077ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
IC TRANSCEIVER FULL 4/5 28SSOP
MOSFET, N CH, 120V, 98A, TDSON-8; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:98A; Drain Source Voltage Vds:120V; On Resistance Rds(on):0.0066ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3V; Po
The 120 V OptiMOS™ family offers at the same time the lowest on-state resistances of the industry and the fastest switching behavior, allowing for the achievement of outstanding performance in a wide range of applications.The 120 V OptiMOS™ technology gives new possibilites for optimized solutions.