Fastron 1008AS-1R5K-01
General Purpose Inductor, 1.5uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Fastron 1008AS-1R5K-01.
IHS
Datasheet1 pagina3 anni fa
Electro Sonic
Master Electronics
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
4,000
Authorized Distributors
3
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Current Rating
330 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.3 Ω
2.3 Ω
2.3 Ω
Q Factor
35
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
7.9 MHz
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di Fastron 1008AS-1R5K-01 fornite dai suoi distributori.
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
1008 WIREWOUND CER IND 1.5uH 10%
7.9MHz 200MHz(Typ) 330mA 35 1.5¦ÌH 2.3¦¸ ¡À10% 1008 2.9mm*2.8mm