Diodes Inc. P6KE220CA-T
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 185V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Diodes Inc. P6KE220CA-T.
IHS
Datasheet8 pagine7 anni fa
Datasheet5 pagine16 anni fa
Diodes Inc SCT
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
12,726
Authorized Distributors
0
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
220 V
220 V
220 V
Clamping Voltage
328 V
328 V
328 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
1.83 A
1.8 A
1.8 A
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2016-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
BournsSMBJ170CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 170V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ170CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 170V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ170CA-13-F
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 171V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
LittelfuseSMBJ200CA
SMBJ Series 600 W 200 V Bi-Directional SMT TVS Diode - DO-214AA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 214V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
LittelfuseP6SMB220CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 185V, RoHS
Descrizioni
Descrizioni di Diodes Inc. P6KE220CA-T fornite dai suoi distributori.
Diode TVS Single Bi-Dir 185V 600W 2-Pin DO-15 T/R
TVS DIODE 185V 328V DO15
600W Transient Voltage Suppressor, 5µA, 185V