Littelfuse P6SMB220CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 185V, RoHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse P6SMB220CA.
Farnell
Datasheet6 pagine4 anni fa
Newark
Future Electronics
TME
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.27%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
220 V
220 V
220 V
Clamping Voltage
328 V
328 V
328 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
1.9 A
1.8 A
1.8 A
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-10-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
BournsSMBJ170CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 170V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ170CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 170V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ170CA-13-F
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 171V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
onsemiP6KE220CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 185V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-204AC
LittelfuseSMBJ200CA
SMBJ Series 600 W 200 V Bi-Directional SMT TVS Diode - DO-214AA
LittelfuseSMBJ220CA
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; SMBJ220CA; 356 V; 1.7 A; 220 V; 246 V - 272 V
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse P6SMB220CA fornite dai suoi distributori.
Littelfuse SCT
P6SMB Series 600 W 209 V 328 Vcl Bidirectional Surface Mount TVS Diode -DO-214AA
Tvs Diode, 600W, 185V, Bidir, Do-214Aa; Product Range:P6Smb Series; Tvs Polarity:Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:185V; Clamping Voltage Vc Max:328V; Diode Case Style:Do-214Aa; No. Of Pins:2Pins; Breakdown Voltage Rohs Compliant: Yes |Littelfuse P6SMB220CA