Cornell Dubilier CD15ED560JO3F
Cap Mica 56pF 500V 5% (11.4 X 4.3 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier CD15ED560JO3F.
Master Electronics
Datasheet13 pagine3 anni fa
Datasheet13 pagine6 anni fa
Sager Electronics
New Yorker Electronics
element14 APAC
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.79%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
10,161
Authorized Distributors
6
Capacitance
56 pF
56 pF
56 pF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
500 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Military Standard
Not
Not
Height - Seated (Max)
9.0932 mm
9.0932 mm
9.0932 mm
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.20
Introduction Date1994-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cornell DubilierCD15ED510JO3
Cap Mica 51pF 500V 5%( 11.4 X 4.3 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125C T/R
Cornell DubilierCD10ED560JO3
Cap Mica 56pF 500V 5%( 9.4 X 4.8 X 8.6mm) Radial 3.6mm 125C T/R
Cornell DubilierCD15ED510JO3F
CAPACITOR, MICA, CAP 51PF, TOL 5%, RADIAL DIPPED, 500VDC, LS 5.9MM
Cornell DubilierCD15ED510GO3
Mica Capacitor, Mica, 500V, 2% +Tol, 2% -Tol, -20/+100ppm/Cel TC, 0.000051uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierCD5EC510JO3
Silver Mica Capacitor 51pF 300V 5% (6.9 x 3.6 x 5.3mm) Radial
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier CD15ED560JO3F fornite dai suoi distributori.
Capacitor;Mica;Cap 56pF;Tol 5%;Radial DIPped;Vol-Rtg 500VDC;LS 5.9mm | Cornell-Dubilier CD15ED560JO3F
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, -20/+100ppm/Cel TC, 0.000056uF, Through Hole Mount
SILVER MICA CAPACITOR 56PF, 500V, 5%, RA; SILVER MICA CAPACITOR 56PF, 500V, 5%, RADIAL; Capacitance: 56pF; Voltage(DC): 500V; Capacitance Tolerance: ± 5%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lead Spacing: 6mm; Capacitor Case / Packa
Silver Mica Capacitor 56Pf, 500V, 5%, Radial; Capacidad:56Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tensión Nominal:500V; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Espaciado De Cable:6Mm; Tipo De Empaquetado:Individual |Cornell Dubilier CD15ED560JO3F