Cornell Dubilier 381LX222M080A012
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 80V 20%
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 381LX222M080A012.
IHS
Datasheet11 pagine3 anni fa
Trend di 3 mesi:
-1.89%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
3,183
Authorized Distributors
1
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 mΩ
113 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.1 A
2.07 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicECO-S1KA222BA
Cap Aluminum 2200uF 80V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.09 Ohm 2100mA 3000h 105°C Bulk
NichiconLGU1K222MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 2200muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell Dubilier380LX222M063J012
Cap Aluminum Lytic 2200uF 63V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.151 Ohm 2500mA 3000h 85C
NichiconLLS1K222MELB
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
NichiconLGU2A222MELC
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100volts 2200uF 0.2 105c
Cornell DubilierSLPX222M063A3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 63V 2200muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 381LX222M080A012 fornite dai suoi distributori.
2.2mF 80V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 2.1A@ 120Hz,2.4A@ 20 kHz , 35mm*27mm
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP TH