Cornell Dubilier 381LQ471M200H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 200V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 381LQ471M200H022.
New Yorker Electronics
Farnell
Electro Sonic
Trend di 3 mesi:
-3.92%
Stock
37,732
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
423 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.45 A
1.54 A
1.54 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
32.512 mm
32.512 mm
Parti correlate
PanasonicEETHC2C471HA
Cap Aluminum 470uF 160V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1400mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH201VSN471MQ30S
SERIES: KMH-LU; VOLT: 200; CAP: 470; DIA X LENGTH: 25X29; PACKAGING: SNAP-IN
United Chemi-ConEKMH201VNN471MQ30T
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1410mA 2000h 105°C
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGG 250V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEKMH251VNN471MR30T
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1570mA 2000h 105°C
Cornell Dubilier380LQ471M200H022
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 1850mA 2000h 85C
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 381LQ471M200H022 fornite dai suoi distributori.
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, 470 UF, 200VDC, 250VDC, +/- 20%, H02, SNAP-IN MOUNT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 470uF 22X30
CAPACITOR ALUM ELEC 470UF, 200V, SNAP-IN; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:200V; ESR:0.423ohm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:30mm; Diameter:22mm; Capacitor Mounting:Through Hole
Aluminum Electrolytic Capacitor 470Uf, 200V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 381L; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:200V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:0.423Ohm; Altura:30Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 381LQ471M200H022