Cornell Dubilier 380LX472M035J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 380LX472M035J012.
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-26.33%
Stock
10,924
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
Ripple Current
3.3 A
2.43 A
2.43 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USC 35V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell Dubilier381LX472M035J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECOS1VA472CA
Cap Aluminum 4700uF 35V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.088 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEGPD250ELL472ML25H
GPD Series 25 V 4700 uF 135°C Ø16x25mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierSLPX472M035A3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLGU1E472MELZ
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1610mA 3000h 105C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 380LX472M035J012 fornite dai suoi distributori.
380LX Series 4700 uF 35 V ±20 % Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 4700uF 35V 20% | Cornell-Dubilier 380LX472M035J012
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 4700uF 35V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.08 Ohm 3.3A 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, 4700Uf, 35V; Capacitance:4700Μf; Voltage(Dc):35V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Height:25Mmrohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 380LX472M035J012