Panasonic ECOS1VA472CA
Cap Aluminum 4700uF 35V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.088 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ECOS1VA472CA.
IHS
Datasheet7 pagine15 anni fa
_legacy Avnet
Factory Futures
Farnell
element14 APAC
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
88 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.2 A
1.78 A
1.78 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Parti correlate
Cornell Dubilier381LX472M035J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLP472M035C1P3
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 4700UF, TOL20%, SNAP IN, 35V, 25X25
Cornell DubilierSLPX472M035A3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USC 35V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLGU1E472MELZ
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1610mA 3000h 105C Bulk
PanasonicECOS1EA472BA
Cap Aluminum 4700uF 25V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.106 Ohm 2000mA 3000h 105°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ECOS1VA472CA fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 4700UF, 35V, 20%, RADIAL; Product Range:PANASONIC - TS-HA Series; Capacitance:4700µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:25mm; ESR:0.088ohm; Height:25mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:10mm ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 4700UF, 35V; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:4700µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35V; ESR:0.088ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Height:25mm; Diameter:25mm; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; AC Ripple Current:2.2A; External Length / Height:25mm; No. of Pins:2; Operating Life Temperature:105°C; Operating Lifetime:2000h; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-40°C; PCB Hole Diameter:2mm; Package / Case:Radial; Power Factor:0.3; Ripple Current Frequency:120Hz; Ripple Current Temperature:105°C; Series:TSHA; Terminal Type:PCB Pins; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating VDC:35V