Cornell Dubilier 380LX103M035A012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 35V 10000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 380LX103M035A012.
Master Electronics
Datasheet12 pagine3 anni fa
Datasheet12 pagine6 anni fa
Datasheet12 pagine6 anni fa
Sager Electronics
New Yorker Electronics
element14 APAC
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+3.22%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
23,043
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 mF
10 mF
10 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 mΩ
41.45 mΩ
41.45 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
4.4 A
3.02 A
3.02 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cornell DubilierSLPX103M025A5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 25V 10000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLPX103M025E1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 25V 10000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLPX103M035E3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 10000muF 卤20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECOS1EP103BA
Cap Aluminum 10000uF 25V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.058 Ohm 3780mA 3000h 85°C Bulk
PanasonicECOS1VA103EA
Cap Aluminum 10000uF 35V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.041 Ohm 3200mA 3000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 380LX103M035A012 fornite dai suoi distributori.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 10KuF 35V | Cornell-Dubilier 380LX103M035A012
380LX Series 35 V 10000 uF 3 kHrs +85°C Snap In Aluminum Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 10000uF 35V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 0.05 Ohm 4.4A 3000h 85C
CAP, 10000µF, 35V, ALU ELEC, SNAP-IN; Capacitance: 10000µF; Voltage Rating: 35V; Product Range: 380LX Series; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 85°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capa; Available until stocks are exhausted
Aluminum Electrolytic Capacitor 10000Uf 35V 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 380Lx; Capacidad:10000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:35Mm; Resistencia Esr:0.05Ohm; Altura:25Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 380LX103M035A012