Cornell Dubilier 380LQ471M400K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 400V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 380LQ471M400K042.
Master Electronics
Datasheet10 pagine4 anni fa
Datasheet10 pagine6 anni fa
Newark
New Yorker Electronics
element14 APAC
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-19.58%
Stock
24,248
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
423 mΩ
529 mΩ
529 mΩ
Ripple Current
2.39 A
2.39 A
2.39 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
40.005 mm
40.005 mm
Parti correlate
PanasonicEET-UQ2S471KF
Cap Aluminum 470uF 420V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 2610mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConESMH451VNN471MA50T
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.529 Ohm 2530mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicEET-UQ2V471DA
Cap Aluminum 470uF 350V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 2400mA 2000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier381LQ471M450A452
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 1740mA 2000h 105C
United Chemi-ConEKMH451VNN471MA50T
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.529 Ohm 1720mA 2000h 105°C
PanasonicEET-HC2W471LA
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 1740mA 2000h 105C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 380LQ471M400K042 fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 2390mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 470uF 30X40
Capacitor, Al Electrolytic, 470 uF, 400 WVDC, 450 VDC, +/- 20%, K04, -25 C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAP, 470µF, 400V, ALU ELEC, SNAP-IN; Capacitance: 470µF; Voltage Rating: 400V; Product Range: 380LQ Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 85°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Quick Connect, Snap-In;
Aluminum Electrolytic Capacitor 470Uf, 400V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 380L; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:400V; Diámetro:30Mm; Resistencia Esr:0.423Ohm; Altura:40Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 380LQ471M400K042