Coilcraft 1008LS-103XJLB
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 1008LS-103XJLB.
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
Coilcraft Direct
Newark
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
161
Authorized Distributors
2
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
300 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.95 Ω
2.95 Ω
Q Factor
37
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ind Chip Wirewound 10uH 5% 7.9MHz 31Q-Factor Ferrite 300mA 1008 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 10uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 370mA AXL Bag
Ind RF Choke Bobbin Core 10uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 370mA AXL T/R
General Purpose Inductor, 9.1uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 1008LS-103XJLB fornite dai suoi distributori.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Fixed Inductors 1008LS AEC-Q200 10 uH 5 % 0.3 A
Surface Mount High Frequency Inductor, 1008LS Series, 10 H, 5%, 1008 [2520 Metric], 60 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 10UH, 5%, 60MHZ, RF, SMD; Inductance: 10µH; Product Range: 1008LS Series; DC Current Rating: 300mA; High Frequency Inductor Case: 1008 [2520 Metric]; Indu; Available until stocks are exhausted Alternative available