Coilcraft 0805HQ-51NXGLB
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 0805HQ-51NXGLB.
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
Newark
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1,000
Authorized Distributors
2
Inductance
51 nH
51 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
120 mΩ
120 mΩ
Q Factor
65
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Parti correlate
General Purpose Inductor, 0.048uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 15nH 2% 50MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 0805HQ-51NXGLB fornite dai suoi distributori.
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0805HQ Series, 51 nH, 2%, 0805 [2012 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 51NH, 2%, 1.4GHZ, RF, SMD; Inductance: 51nH; Product Range: 0805HQ Series; DC Current Rating: 1A; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Induct; Available until stocks are exhausted Alternative available