Coilcraft 0603HL-391XJRB
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603HL-391XJRB05Cut Tape
23h
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 0603HL-391XJRB.
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
Newark
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
390 nH
390 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
330 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.05 Ω
1.05 Ω
Q Factor
13
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-02-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Parti correlate
Inductor, alumina,390Nh,5+% Tol,5-% Tol,1110-Case |Bourns, Inc. CW252016-R39J
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 390nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 375mA 650mOhm DCR 1008 T/R
TAIYO YUDENHK2125R39J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 390nH 5% 50MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 0603HL-391XJRB fornite dai suoi distributori.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS, halogen f
INDUCTOR, RF, 390NH, 5%, 400MHZ, SMD
INDUCTOR, 390NH, 5%, 400MHZ, RF, SMD; Inductance: 390nH; Product Range: 0603HL Series; DC Current Rating: 330mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 1.05ohm; I