Bourns SRR0805-680K
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 600mA 440mOhm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRR0805-680K.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
Newark
Farnell
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ind Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 620mA T/R
Inductor Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.62A 0.52Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.5A 0.52Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Unshielded Drum Core 68uH 10% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 0.77A 0.3Ohm DCR RDL
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRR0805-680K fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4132
1KHz 9MHz 900mA 600mA 28@2.52MHz 68¦ÌH 440m¦¸ ¡À10% 0805 , 10.5mm*8mm*4.7mm
Inductor, Shielded, 68Uh, 900Ma, Smd; Inductance:68Μh; Rms Current (Irms):600Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):900Ma; Product Range:Srr0805 Series; Dc Resistance Max:0.44Ohm; Inductance Tolerance:± 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0805-680K