Bourns SRR0604-680KL
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.5A 0.52Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRR0604-680KL.
JRH Electronics
Datasheet3 pagine7 anni fa
TME
Farnell
element14
Trend di 3 mesi:
-7.53%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-05-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ind Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 620mA T/R
Inductor Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.62A 0.52Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 600mA 440mOhm DCR T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
TAIYO YUDENCBC3225T680KR
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 100KHz Ferrite 0.41A 1.3Ohm DCR 1210 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRR0604-680KL fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2626
1KHz 15MHz 680mA 500mA 15@2.52MHz 68¦ÌH 520m¦¸ ¡À10% SMD,6.5X6.5MM , 6.5mm*6.5mm*4.8mm
IND PWR SHLD 68UH 10% 1KHZ 15 FERRITE
FIXED IND 68UH 500MA 520MOHM SMD
Inductor, SMD, 68uH, 500mA, 15MHz, 500mOhm
500mA 68uH ±10% 680mA SMD,6.5x6.5mm Power Inductors ROHS
Inductor Shielded SMD 6.5x6.5mm 68uH
RS APAC
Inductor, Shielded, 68Uh, 680Ma, Smd; Inductance:68Μh; Rms Current (Irms):500Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):680Ma; Product Range:Srr0604 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.52Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0604-680KL