Bourns SMLJ48CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 48V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SMLJ48CA.
TME
Datasheet6 pagine3 anni fa
Factory Futures
Electro Sonic
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-18.35%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
80,212
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
56.1 V
56.1 V
Clamping Voltage
77.4 V
77.4 V
Peak Pulse Power
3 kW
3 kW
Peak Pulse Current
38.8 A
38.8 A
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2010-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
SMLJ Series 77.4 V 3000W Bi-Directional Transient Voltage Suppressor Diode - SMC
LittelfuseSMDJ40CA
SMDJ Series 3 kW 64.5 Vcl Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
BournsSMLJ40CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 40V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMLJ43CA
43.2A 3kW 69.4V 47.8V Bidirectional 43V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
SMLJ Series 3 kW 40 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AB
LittelfuseSMDJ48CA
SMDJ Series 6.5 W 58.9 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SMLJ48CA fornite dai suoi distributori.
Diode TVS Single Bi-Dir 48V 3KW 2-Pin DO-214AB
38.8A 2Ã×A 77.4V 53.3V 48V 58.9V Bi-Directional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Diode; Product Range:Smlj Series; Tvs Polarity:Bidirectional; Reverse Standoff Voltage:48V; Clamping Voltage Max:77.4V; Diode Case Style:Do-214Ab (Smc); No. Of Pins:2Pins; Minimum Breakdown Voltage:53.3V; Msl:Msl 1 - Unlimited Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SMLJ48CA