Littelfuse SMDJ40CA
SMDJ Series 3 kW 64.5 Vcl Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse SMDJ40CA.
Farnell
Datasheet6 pagine5 anni fa
Datasheet6 pagine10 anni fa
element14 APAC
Future Electronics
JRH Electronics
Littelfuse SCT
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-9.14%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
BournsSMLJ40CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 40V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
LittelfuseSMDJ48CA
SMDJ Series 6.5 W 58.9 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
LittelfuseSMDJ43CA
SMDJ Series 43 V 3000 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
LittelfuseSMDJ51CA
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; SMDJ51CA; 82.4 V; 36.4 A; 51 V; 56.7 V - 62.7 V
SMC3K36C Series 36 V 51.6 A 3000 W Transient Voltage Suppressor - SMC (DO-214AB)
SMLJ Series 53.3 V 3000 Bi-Directional Transient Voltage Suppressor Diode - SMC
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse SMDJ40CA fornite dai suoi distributori.
TVS Diodes & ESD Suppressors; SMDJ40CA; LITTELFUSE; 40 V; 64.5 V; 44.4 V; 46.75 V
46.5A 3kW 64.5V 44.4V Bidirectional 40V DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Diode, Tvs, 40V, 3000W, Bidir, Smd; Product Range:-; Tvs Polarity:Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:40V; Clamping Voltage Vc Max:64.5V; Diode Case Style:Do-214Ab; No. Of Pins:2Pins; Breakdown Voltage Min:44.4V; Breakdown Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SMDJ40CA