Bourns SMLJ24CA
77.2A 3kW 38.9V 26.7V Bidirectional 24V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SMLJ24CA.
TME
Datasheet6 pagine3 anni fa
Factory Futures
Electro Sonic
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.31%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
87,177
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
28.1 V
28.1 V
28.1 V
Clamping Voltage
38.9 V
38.9 V
38.9 V
Peak Pulse Power
3 kW
3 kW
3 kW
Peak Pulse Current
77.2 A
77.1 A
77.1 A
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2010-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
BournsSMLJ22CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 22V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
LittelfuseSMDJ24CA
J Series 26.7 V 3000 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB / 35.5V Clamp 84.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
LittelfuseSMDJ22CA
Tvs 3Kw 22V 5%bi Do-214Ab Tr13 Rohs/ T&r Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SMDJ22CA
BournsSMLJ20CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 20V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
LittelfuseSMDJ20CA
Tvs 3Kw 20V 5%bi Do-214Ab Tr13 Rohs/ T&r Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SMDJ20CA
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SMLJ24CA fornite dai suoi distributori.
Transient Voltage Suppressor Diode Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 24V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Diode; Product Range:Smlj Series; Tvs Polarity:Bidirectional; Reverse Standoff Voltage:24V; Clamping Voltage Max:38.9V; Diode Case Style:Do-214Ab (Smc); No. Of Pins:2Pins; Minimum Breakdown Voltage:26.7V; Msl:Msl 1 - Unlimited Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SMLJ24CA