Bourns SMAJ17CA
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 20.9V 5muA 400W -55C~150C TJ
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SMAJ17CA.
TME
Datasheet6 pagine3 anni fa
IHS
Electro Sonic
Newark
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-13.58%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
19.9 V
19.9 V
19.9 V
Clamping Voltage
27.6 V
27.6 V
27.6 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
14.5 A
14.5 A
14.5 A
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2010-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
BournsSMAJ20CA
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 24.5V 5muA 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ18CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 18V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
BournsSMAJ22CA
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 26.9V 11.3A 400W -55C~150C TJ
LittelfuseSMAJ22CA
TVS Diodes & ESD Suppressors; SMAJ22CA; LITTELFUSE; 22 V; 35.5 V; 24.4 V; 24.4 V
Diodes Inc.SMAJ20CA-13-F
SMAJ Series 400 W 20 VBR Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 20V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SMAJ17CA fornite dai suoi distributori.
TVS Diode, SMAJ, Bidirectional, 17 V, 27.6 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 17V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
Diode TVS Single Bi-Dir 17V 400W 2-Pin SMA T/R
3.5V 400W 14.5A 27.6V 18.9V SMA(DO-214AC) 2.62mm
Diode; Product Range:Smaj Series; Tvs Polarity:Bidirectional; Reverse Standoff Voltage:17V; Clamping Voltage Max:27.6V; Diode Case Style:Do-214Ac (Sma); No. Of Pins:2Pins; Minimum Breakdown Voltage:18.9V; Msl:Msl 1 - Unlimited Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SMAJ17CA