Bourns SDR1006-332KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 3300uH 10% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 0.12A 13.5Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SDR1006-332KL.
Newark
Datasheet3 pagine7 anni fa
Datasheet2 pagine20 anni fa
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+9.75%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Unshielded Wirewound 3300uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 0.1A 16.5Ohm DCR T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 3.3mH 10% 1KHz 45Q-Factor Ferrite 150mA RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 3300uH 10% 1KHz 106Q-Factor Ferrite 0.16A 14Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 3300uH 10% 1KHz Ferrite 0.22A 6.56Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 3300uH 10% 1KHz 0.083A 29Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 3300uH 10% 10KHz Ferrite 0.48A 3.7Ohm DCR RDL
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SDR1006-332KL fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 3300uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Fixed Inductor Nonstandard 3.3mH ±10% 120mA 13.5Ω 1.3MHz 32@252KHz
INDUCTOR, 3300UH, 0.3A, SMD; Inductance: 3.3mH; RMS Current (Irms): 120mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 300mA; Product Range: SDR1006 Series; Power Inductor Case: 9.8mm x 9.8mm x 5.8mm; DC Resistance Max: 13.5ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); External Depth: 9.8mm; External Length / Height: 5.8mm; External Width: 9.8mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -40°C; Q Factor: 32; Q Test Frequency: 252kHz; Resonant Frequency: 1.3MHz; Self Resonant Frequency Min: 252kHz; Test Frequency: 0.252MHz