Bourns 4116R-2-202
Res Thick Film NET 2K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4116R-2-202.
IHS
Datasheet2 pagine14 anni fa
Newark
DigiKey
Stock
37,654
Authorized Distributors
5
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Number of Resistors
15
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
13 ±2% 2kΩ 125mW ±100ppm/℃ DIP-14-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
15 ±2% 1.8kΩ 125mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4116R-2-202 fornite dai suoi distributori.
15 ±2% 2kΩ 125mW ±100ppm/℃ DIP-16 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 2000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RES NET BUSSED 2.0K OHM 16-DIP