Bourns 4116R-1-822LF
Res Thick Film NET 8.2K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4116R-1-822LF.
IHS
Datasheet3 pagine6 anni fa
Datasheet2 pagine14 anni fa
Jameco
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.83%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
81,619
Authorized Distributors
6
Resistance
8.2 kΩ
8.2 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
8
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film NET 8.2K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 8.2K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 8.2K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770101822P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 8200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicEXB-F6E822G
RES ARRAY 8.2K OHM 5RES 6SIP
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4116R-1-822LF fornite dai suoi distributori.
4100R ARRAY/NETWORK RESISTOR 16-DIP (0.300 7.62mm) Resistor Network/Array ±2% ±100ppm/C 8.2kOhm 250mW
8 ±2% 8.2kΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 8200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
Resistor, Isolated Resistor Network 8, 8.2Kohm, 2%, Dip; Resistance:8.2Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating:250Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4116R-1-822LF